Zaprezentuj się na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa

Recytujesz? A może bardziej lubisz śpiewać piosenki poetyckie? Jeśli obie dziedziny są  ci bliskie to nic nie stoi na przeszkodzie, by zgłosić się do obu kategorii. CSE „Światowid”, organizator XIX Ogólnopolskiego Festiwali Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?, już czeka na zgłoszenia!

Aktorka Olga Bołądź, wykładowca na Akademii Teatralnej w Warszawie – Grażyna Matyszkiewicz oraz Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – to oni będą oceniali prezentacje konkursowe chętnych, którzy chcą spróbować swych sił w recytacji lub piosence poetyckiej.

– Na prezentacje konkursowe mogą zgłaszać się  osoby indywidualne, jak i reprezentanci ośrodków kultury czy też szkół artystycznych  – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Wystarczy przygotować dwa utwory o miłości, wiersze lub piosenki poetyckie, i przesłać do nas kartę zgłoszeniową. Na zgłoszenia czekamy do 1 marca.

Na najlepszych czekają nagrody.

– Pula nagród finansowych wynosi 15 000 złotych. Poza tym mamy dla laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe – zestaw akcesoriów skórzanych oraz weekend w Spa – mówi Aleksandra Bednarczuk.

Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja odbędą się w sobotę, 21 marca, od godz. 10.00 na Scenie na Piętrze. Natomiast wybrane przez siebie piosenki poetyckie uczestnicy będą prezentowali od godz. 16.00 w sali Kina „Światowid”. Artyści, którzy zachwycą jurorów wystąpią na gali finałowej, która odbędzie się 22 marca.

– Z radością witamy w Elblągu tych uczestników, którzy przyjeżdżają do nas od wielu lat, wielokrotnie zdobywając nagrody, jak i te osoby, które na naszej scenie debiutują – dodaje Aleksandra Bednarczuk.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie:  http://www.kochanie.swiatowid.elblag.pl/index.php/regulamin

kochanie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.