Zapraszamy na wystawę i warsztaty do Muzeum Polskiej Piosenki!

Zapraszamy na wystawę fotograficzną „Ciechowski – Świetlik”, na którą składają się 44 zdjęcia autorstwa Andrzeja Świetlika.

Dodatkowo grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) mają możliwość udziału w warsztatach.

Ciechowski znany i nieznany – warsztaty edukacyjne dla licealistów i uczniów szkół artystycznych

Zajęcia edukacyjne Ciechowski znany i nieznany to spotkanie z legendą polskiego rocka. Lider zespołu Republika był jedną z najbardziej znaczących postaci, polskiej kultury rockowej, ale także rodzimej produkcji muzycznej. Grzegorz Ciechowski miał również wpływ na upowszechnienie w muzyce tekstów literackich oraz motywów ludowych. Podczas zajęć, Ciechowski — poeta, zostanie  ukazany w szerokiej optyce i rozmaitych kontekstach kultury.

Zajęcia będą oparte m.in. na nagraniach i tekstach piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Nie zabraknie odwołań do goszczącej w Muzeum wystawy fotograficznej Ciechowski/Świetlik, która w artystyczny sposób ilustruje rozmaite wcielenia autora Białej Flagi. Zwiedzanie wystawy stanowić będzie puentę zajęć i doskonały przykład nieustającej korespondencji sztuk: literatury, muzyki i fotografii.

Podczas zajęć analizie zostaną poddane literackie nawiązania w twórczości Ciechowskiego (związane z podstawą programową szkół ponadgimnazjalnych). Widoczne w twórczości autora inspiracje literackie, m.in.: twórczością Georga Orwella, Franza Kafki, Haliny Poświatowskiej, Appolinare’a będą szczególnie istotne dla maturzystów o zainteresowaniach humanistycznych.

Czas trwania warsztatów: 60 minut.
Koszt zajęć i wstęp na wystawę: 5 zł za od osoby
Wystawa czynna do 26 marca 2017 r.

Bilety do naszego muzeum można kupić na stronie: https://bilety.muzeumpiosenki.pl/ oraz w kasach NCPP w Amfiteatrze (codziennie od godz. 9.00 do 17.00).

Na zajęcia obowiązuje rezerwacja mailowa lub telefoniczna:
r ezerwacja@muzeumpiosenki.pl
tel.: 77 544 12 34, tel./fax 77 441 34 86

Szczegóły: Ciechowski – znany i nieznany

plakat-ciechowsk-internetyjpg

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja, Lekcje, Warsztaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.