Zapraszamy na wystawę fotografii „Twarze muzyki 1982 – 2015 – Andrzej Tyszko”

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na wystawę fotografii „Twarze muzyki 1982 – 2015 – Andrzej Tyszko”, na którą składa się 58 wyjątkowych zdjęć polskich muzyków i zespołów autorstwa Andrzeja Tyszko, wykonanych w latach 1982 – 2015. Część fotografii powstała w okresie stanu wojennego, w czasie wyjątkowego rozkwitu znaczenia muzyki, która dla młodych była znakiem wolności i buntu.
Zdjęcia pochodzą z albumu „Twarze muzyki”, który składa się z czterech rozdziałów: rock, pop&blues, jazz i muzyka poważna. Głównymi bohaterami są m.in.: Kora, Maanam, Budka Suflera, Perfect, TSA, Marek Piekarczyk, Kayah, Lady Pank, Oddział Zamknięty, Kombi, Lombard, Ewa Bem, Bajm, T.Love, Tomasz Stańko, Zbigniew Hołdys, Azyl P, Tadeusz Nalepa, Urszula i wielu, wielu innych.
Wystawa, którą będzie można oglądać na Małym Rynku w Opolu potrwa od 27 maja 2016 r. do 10 czerwca 2016 r.

NK linia czasu1

NK 2016 program1

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Plenerowe, Wystawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.