Zapraszamy na otwarcie Trasy Festiwalowej

Zapraszamy na otwarcie Trasy Festiwalowej, 28 sierpnia 2016 r. (niedziela) godz. 14.00 – hol Dworca Głównego w Opolu. Inauguracyjne przejście Trasą Festiwalową uatrakcyjni specjalny program artystyczny w wykonaniu Sambora Dudzińskiego.

Trasa biegnie przez Opole śladami miejsc związanych z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Wyznaczają ją „budki z ptaszkami” z QR kodem, dzięki którym korzystający z aplikacji turysta ma dostęp do pełnej informacji na temat miejsca, w którym się znajduje. Dla osób, które nie korzystają z tej aplikacji przygotowano  ulotki na temat trasy, które dostępne są w Miejskiej Informacji Turystycznej oraz punktach Trasy Festiwalowej.

Budki – o długości 50 cm zawieszone zostały na  wysokości ok. 2m. Wyglądem nawiązują do jednego z symboli Stolicy Polskiej Piosenki – Wieży Piastowskiej. Ptaszki są symbolem rozśpiewanego Opola.

Poza „ptasimi budkami” w różnych miejscach umieszczono „ptaszki nawigatory”, które wskazują kierunek Trasy Festiwalowej. Mają doprowadzić  zwiedzającego do  kończącego trasę miejsca, gdzie znajduje się Amfiteatr i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Zarówno budki jak i ptaszki wykonane są z brązu. Autorem projektu jest opolski twórca Andrzej Czyczyło.

Punkty Trasy Festiwalowej.

  1. Dworzec główny PKP
  2. Hotel Mercure (kiedyś Hotel Opole)
  3. Wzgórze Uniwersyteckie
  4. Rrestauracja „Pod Pająkiem”
  5. Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, Pomnik Karola Musioła
  6. Staw Zamkowy z grającą Fontanną
  7. Amfiteatr, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz obelisk Mateusza Święcickiego i Jerzego Grygolunasa

Trasa-Festiwalowa-v2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.