Zapraszamy na otwarcie Trasy Festiwalowej

Zapraszamy na otwarcie Trasy Festiwalowej, 28 sierpnia 2016 r. (niedziela) godz. 14.00 – hol Dworca Głównego w Opolu. Inauguracyjne przejście Trasą Festiwalową uatrakcyjni specjalny program artystyczny w wykonaniu Sambora Dudzińskiego.

Trasa biegnie przez Opole śladami miejsc związanych z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Wyznaczają ją „budki z ptaszkami” z QR kodem, dzięki którym korzystający z aplikacji turysta ma dostęp do pełnej informacji na temat miejsca, w którym się znajduje. Dla osób, które nie korzystają z tej aplikacji przygotowano  ulotki na temat trasy, które dostępne są w Miejskiej Informacji Turystycznej oraz punktach Trasy Festiwalowej.

Budki – o długości 50 cm zawieszone zostały na  wysokości ok. 2m. Wyglądem nawiązują do jednego z symboli Stolicy Polskiej Piosenki – Wieży Piastowskiej. Ptaszki są symbolem rozśpiewanego Opola.

Poza „ptasimi budkami” w różnych miejscach umieszczono „ptaszki nawigatory”, które wskazują kierunek Trasy Festiwalowej. Mają doprowadzić  zwiedzającego do  kończącego trasę miejsca, gdzie znajduje się Amfiteatr i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Zarówno budki jak i ptaszki wykonane są z brązu. Autorem projektu jest opolski twórca Andrzej Czyczyło.

Punkty Trasy Festiwalowej.

1. Dworzec główny PKP
  2. Hotel Mercure (kiedyś Hotel Opole)
  3. Wzgórze Uniwersyteckie