Z ekologią za pan brat

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i European Recycling Platform zapraszają uczniów szkół podstawowych na wyjątkowe zajęcia edukacyjno-muzyczne „Zbieraj z klasą”, które odbędą się 20 września o godz. 12.00 w sali kinowej Muzeum.

Dzieci będą mogły wziąć udział w spektaklu muzycznym, który poprowadzą wokalista Mariusz Totoszko, założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska oraz maskotka akcji Paluszek.

Podczas zajęć dzieci zgłębią wiedzę z zakresu ekologii; dowiedzą się, jak należy dbać o Ziemię, jak zbierać baterię i elektrośmieci oraz na co dzień chronić środowisko.

Szkoły i inne placówki oświatowe, które wezmą udział w akcji „Zbieraj z klasą” będą mogły zdobyć cenne nagrody, m.in. wyjazd na zagraniczny kemping i wycieczki do Zielonej Szkoły. Opiekunowie natomiast pobyt w SPA.

Wiosną 2018 r. finaliści akcji wezmą udział w wielkim finale w Warszawie.

Zapisy prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Opola, tel. 77 441 09 69.