X Noc Muzeów w Opolu, pierwsza w Muzeum Polskiej Piosenki

Dziękujemy! To była niezwykła, bo nasza pierwsza, Noc Muzeów. Odwiedziło nas ponad 1300 osób, a w kolejce czasem trzeba było odstać ponad godzinę. Tej nocy oprócz wystawy stałej można było obejrzeć naszą pierwszą wystawę czasową w siedzibie Muzeum pt. Kulisy „Opola”. Mieliśmy też niezwykłych gości: Marka Grabowskiego, wieloletniego scenografa opolskich festiwali, Edwarda Spyrkę, kompozytora i wieloletniego szefa muzycznego KFPP, Leszka Ołdaka, artystę, plastyka, twórcę plakatów opolskich festiwali oraz Małgorzatę Futkowską, twórczynię festiwalowych Karolinek.
Zapraszamy do nas codziennie od wtorku do niedzieli. Wystawę Kulisy „Opola” można oglądać do końca sierpnia.

Fot. Sławomir Mielnik