Wystawa plenerowa pt. „Plakaty opolskich festiwali”

05 Czerwca, 2013

Z okazji jubileuszowego 50-tego KFPP, Muzeum Polskiej Piosenki przygotowało wystawę pt. Plakaty opolskich festiwali. Celem ekspozycji jest zaprezentowanie 43 wybranych plakatów opolskich festiwali w układzie chronologicznym od najstarszego z 1963 r. do 2012 r. oraz przedstawienie sztuki graficznej z drugiej połowy XX w. i początku XXI w. Autorami plakatów m.in. są.: Tomasz Jura, Mieczysława Kamińska, Andrzej Mleczko, Marek Mosiński, Rafał Olbiński, Leszek Ołdak, Andrzej Pągowski, Bolesław Polnar i Waldemar Świerzy. Materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Narodowego Centrum Polskiej Piosenki i TVP S.A.

wystawa-plakat opolskich festiwali

Wystawę można zobaczyć w terminie 10.06-27.06.2013 r. na skwerze przy Centrum Handlowym Solaris.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Za nami. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.