Warsztaty wokalno-recytatorskie w Muzeum

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się w Muzeum warsztaty wokalno-recytatorskie, podczas których wokaliści i recytatorzy z całego kraju będą pracować, pod okiem reżysera Andrzeja Głowackiego, nad przygotowaniem koncertu pt. „Białoszewski, Stańczakowa i inni poeci”. Na koncert (10 listopada, godz. 19.30) złożą się teksty i kompozycje uczestników sierpniowych warsztatów tworzenia tekstów piosenek, które w sierpniu odbyły się z Muzeum. Drugą część koncertu stanowić będą utwory Mirona Białoszewskiego i Jadwigi Stańczakowej.

Warsztaty zainauguruje projekcja filmu „Parę osób, mały czas” w reż. Andrzeja Barańskiego z Krystyną Jandą w roli Jadwigi Stańczakowej.
Początek emisji o godz. 18.00 w sali kinowej Muzeum Polskiej Piosenki (Amfiteatr). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Warsztaty, projekcję i koncert organizuje Fundacja Siódmy Zmysł oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w ramach projektu Okolice Sztuki. Audiodeskrypcja-integracja-ekspresja.

14681677_1345517465461138_5083076140257326346_n