SZKOŁY PODSTAWOWE I-III

TRIKI Z RYTMIKI – WARSZTATY PERKUSYJNE

Uczestnicy warsztatów Triki z rytmiki poznają brzmienie i pochodzenie podstawowych instrumentów perkusyjnych, takich jak: cajon, djembe, kij deszczowy, shaker, marakasy, bębenki. Ponadto, w trakcie ćwiczeń rytmicznych, omówiona zostanie podstawowa terminologia związana z rytmem i jego strukturą. W finałowej części zajęć – orkiestra debiutujących perkusistów – złożona z wszystkich uczestników zajęć – zagra wspólnie wybraną piosenkę.

Czas trwania zajęć: do 60 min.

Maksymalna liczba uczestników: 20

PIOSENKA W MUZEUM… ZAMKNIĘTA?

Lekcja dla najmłodszych, dzięki której poprzez interaktywne zabawy przybliżymy dzieciom świat muzealnej wystawy. Zwłaszcza jej budowę, prezentowane eksponaty oraz proponowane sposoby zwiedzania. Sprawi to, że nawet dla naszych najmłodszych gości wizyta w Muzeum będzie niezapomnianą przygodą. Lekcja jest też próbą odpowiedzi na pytanie czy piosenkę, która (tak jak dzieci) jest żywa, dynamiczna i kolorowa, można zamknąć w ścianach muzeum.

WSZYSTKO GRA – CZYLI POZNAJEMY INSTRUMENTY

Podczas zajęć przekażemy dzieciom wiedzę o wybranych instrumentach muzycznych, m.in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Zajęcia składają się z dwóch części. W pierwszej dzieci wysłuchają opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zaprezentujemy ich wybrane rodzaje. Druga część zajęć ma charakter warsztatowy – wspólna zabawa pomoże uczestnikom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji.

szkoly-podstawowoe-i-iii

REZERWACJA ZAJĘĆ I OPŁATY

Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach: 9:00, 10:30, 12:00
Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja mailowa lub telefoniczna:
rezerwacja@muzeumpiosenki.pl
tel.: 77 544 12 34, tel./fax 77 441 34 86
tel. kom. 534 210 205

PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC NA ZAJĘCIACH
Z MINIMUM TYGODNIOWYM WYPRZEDZENIEM

REZERWACJA JEST WAŻNA DOPIERO
PO OTRZYMANIU POTWIERDZENIA E-MAILEM ZE STRONY MUZEUM

Koszt zajęć:
4 zł za lekcję od osoby
9 zł za lekcję ze zwiedzaniem Muzeum od osoby
Ceny zawierają koszt materiałów dydaktycznych

WAŻNE INFORMACJE

Opłaty należy dokonać w kasie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przed zajęciami. Do Muzeum należy przyjść 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. Opiekun grupy ma obowiązek uczestniczenia w zajęciach i dbania o właściwe zachowanie uczestników w czasie lekcji. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć po wcześniejszym powiadomieniu zamawiającego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Warsztaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.