SZKOŁY GIMNAZJALNE

BOHATEROWIE LITERACCY W POLSKIEJ PIOSENCE

Uczestnicy zajęć poznają sposoby i konkretne przykłady funkcjonowania bohaterów literackich w tekstach piosenek. Będziemy rozmawiać m.in. o Romeo i Julii Williama Szekspira, Niepewności Adama Mickiewicza, poezji ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Konstantego I. Gałczyńskiego czy prozie Henryka Sienkiewicza. Zajęcia będą oparte na wykładach oraz wspólnych działaniach uczestników („burza mózgów”, mapa mentalna).

FESTIWALOVE OPOLE – KRAJOWY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ W PIGUŁCE

Zajęcia FestiwaLove Opole to muzyczna wędrówka przez trwającą ponad pięćdziesiąt lat historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Festiwalowym wehikułem czasu uczestnicy zajęć wyruszą w podróż do lat 60. XX w., podczas której poczują magiczny klimat pierwszych edycji opolskiego festiwalu. Poprzez prezentację eksponatów (m.in. fotografie, bilety, foldery, przypinki, nagrania), które są częścią muzealnej ekspozycji pokażemy uczestnikom jak wraz z kolejnymi dekadami zmieniał się zarówno festiwal, jak i sama polska piosenka.

LEKCJA SŁUCHANIA – OD PATEFONU DO MP3

Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę na temat rozwoju nośników dźwięków oraz urządzeń służących do ich odtwarzania od XIX do XX w. Zajęcia będą prowadzone zarówno w sali edukacyjnej, jak i na wystawie, tak by w ich trakcie dzieci korzystały ze zgromadzonych w Muzeum eksponatów. Uczestnicy poznają odpowiedzi m.in. na pytania: kto wymyślił gramofon i kiedy powstała płyta winylowa?
Do czego służyła kaseta magnetofonowa i czy płyta CD jest lepsza od winylowej?

szkoly-gimnazjalne

REZERWACJA ZAJĘĆ I OPŁATY

Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach: 9:00, 10:30, 12:00
Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja mailowa lub telefoniczna:
rezerwacja@muzeumpiosenki.pl
tel.: 77 544 12 34, tel./fax 77 441 34 86
tel. kom. 534 210 205

PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC NA ZAJĘCIACH
Z MINIMUM TYGODNIOWYM WYPRZEDZENIEM

REZERWACJA JEST WAŻNA DOPIERO
PO OTRZYMANIU POTWIERDZENIA E-MAILEM ZE STRONY MUZEUM

Koszt zajęć:
4 zł za lekcję od osoby
9 zł za lekcję ze zwiedzaniem Muzeum od osoby
Ceny zawierają koszt materiałów dydaktycznych

WAŻNE INFORMACJE

Opłaty należy dokonać w kasie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przed zajęciami. Do Muzeum należy przyjść 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. Opiekun grupy ma obowiązek uczestniczenia w zajęciach i dbania o właściwe zachowanie uczestników w czasie lekcji. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć po wcześniejszym powiadomieniu zamawiającego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lekcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.