Spotkanie z Dariuszem Michalskim

6 lutego 2012 r. miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Piosenka ma swoje historie”. Tym razem w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu opolanie mieli okazję spotkać się z Dariuszem Michalskim autorem książki pt. „Kalina Jędrusik”.

Dariusz Michalski to dziennikarz, publicysta muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny. Miłośnik, znawca i dokumentalista rock & rolla, historyk muzyki rozrywkowej. Autor biografii Kaliny Jędrusik. W latach 80. razem z Ryszardem Wolańskim redagował w TVP „Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej”. Jest autorem dwóch kompendiów polskiej muzyki rozrywkowej („Powróćmy jak za dawnych lat…” i „Piosenka przypomni ci”) oraz książkowych portretów Johna Lennona, Czesława Niemena, Jerzego Wasowskiego, Wojciecha Młynarskiego i Aliny Janowskiej. Współautor „500 zagadek z muzyki rozrywkowej”. Wieloletni współpracownik radiowej Trójki, w której prowadził magazyn muzyczny „Interradio”.

Michalski pisząc biografię Kaliny Jędrusik sięgnął do rozmów z jej przyjaciółmi i najbliższymi, do recenzji i wywiadów prasowych, do nieujawnionych publicznie faktów i wypowiedzi, do własnych notatek i spotkań z artystką. Książkę ilustruje bogaty zbiór zdjęć pochodzących z prywatnego archiwum Kaliny Jędrusik. Zdjęcia te złożyły się również na pokaz multimedialny, który zaprezentowany został w trakcie spotkania. Ilustrował on opowieść Dariusza Michalskiego o życiu i karierze tej legendarnej polskiej aktorki.

 

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotograficzna pt. „Kalina Jędrusik aktorka, piosenkarka… gorszycielka?”, która została przygotowana z materiałów znajdujących się w muzealnym archiwum. Wystawę można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej do 9 lutego br.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.