Spotkanie z Barbarą Krafftówną i Januszem Sentem

4 kwietnia 2011 r. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyło się spotkanie połączone z recitalem, którego gośćmi byli Barbara Krafftówna i Janusz Sent.

Zorganizowana przez MPP impreza wpisana w cykl „Piosenka ma swoje historie” zgromadziła widownię, która wielkim szacunkiem darzy naszych gości. Barbara Krafftówna to wszechstronna artystka: wokalistka, aktorka, przez lata związana z Kabaretem Starszych Panów, bywała także na opolskich festiwalach. Natomiast Janusz Sent to szara eminencja polskiej piosenki, autor muzyki do wielu znanych przebojów z repertuaru m.in. Anny German, Ireny Santor czy Wojciecha Młynarskiego. Kompozycje Pana Senta wielokrotnie bywały nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach.

Dzięki uprzejmości naszych gości do Muzeum trafiły kolejne pamiątki – wartościowe i oryginalne dokumenty, fotografie oraz oryginalna partytura piosenki „Jesteśmy na wczasach” z muzyką J. Senta i słowami W. Młynarskiego.

Naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.