PRZEDSZKOLA

TRIKI Z RYTMIKI – WARSZTATY RYTMICZNE – WSPÓLNE GRANIE 

W ramach warsztatów rytmicznych Triki z rytmiki dzieci poznają podstawowe terminy z zakresu rytmiki, takie jak: pauza, tempo, akcent, wartości rytmiczne. Dzięki ćwiczeniom wykorzystującym manualną i ruchową aktywność dzieci przekonają się w praktyce jak ważną składową muzyki jest rytm. W trakcie warsztatów zastosowane będą różnorodne ćwiczenia aktywizujące: marsz, bieg, ćwiczenia metryczne, klaskanie, zabawy uwrażliwiające na zmiany dynamiczne w muzyce.

Czas trwania zajęć:  45 min.

Maksymalna liczba uczestników: 20

WSZYSTKO GRA – CZYLI POZNAJEMY INSTRUMENTY

Podczas zajęć przekażemy dzieciom wiedzę o wybranych instrumentach muzycznych, m.in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Zajęcia składają się z dwóch części. W pierwszej dzieci wysłuchają opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zaprezentujemy ich wybrane rodzaje. Druga część zajęć ma charakter warsztatowy – wspólna zabawa pomoże uczestnikom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji.

ZOO W PIOSENCE – O ZWIERZĘTACH W PIOSENKACH DLA DZIECI

Zapoznamy dzieci, w wieku 3–6 lat z polskimi piosenkami, których tematem jest barwny świat zwierzęcy. Dzięki lekcji najmłodsi usłyszą i zaśpiewają szereg najpiękniejszych polskich piosenek dla dzieci, a także poznają postawy właściwego traktowania zwierząt. Zajęcia poprzez formę warsztatów, śpiewania i rysowania, pobudzą kreatywność przedszkolaków oraz wpłyną na przyswojenie podstaw rytmiki.

przedszkola

REZERWACJA ZAJĘĆ I OPŁATY

Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach: 9:00, 10:30, 12:00
Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja mailowa lub telefoniczna:
rezerwacja@muzeumpiosenki.pl
tel.: 77 544 12 34, tel./fax 77 441 34 86
tel. kom. 534 210 205

PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC NA ZAJĘCIACH
Z MINIMUM TYGODNIOWYM WYPRZEDZENIEM

REZERWACJA JEST WAŻNA DOPIERO
PO OTRZYMANIU POTWIERDZENIA E-MAILEM ZE STRONY MUZEUM

Koszt zajęć:
4 zł za lekcję od osoby
9 zł za lekcję ze zwiedzaniem Muzeum od osoby
Ceny zawierają koszt materiałów dydaktycznych

WAŻNE INFORMACJE

Opłaty należy dokonać w kasie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przed zajęciami. Do Muzeum należy przyjść 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. Opiekun grupy ma obowiązek uczestniczenia w zajęciach i dbania o właściwe zachowanie uczestników w czasie lekcji. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć po wcześniejszym powiadomieniu zamawiającego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Warsztaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.