PRZEDSZKOLA

WSZYSTKO GRA – CZYLI POZNAJEMY INSTRUMENTY

Podczas zajęć przekażemy dzieciom wiedzę o wybranych instrumentach muzycznych, m.in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Zajęcia składają się z dwóch części. W pierwszej dzieci wysłuchają opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zaprezentujemy ich wybrane rodzaje. Druga część zajęć ma charakter warsztatowy – wspólna zabawa pomoże uczestnikom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji.

ABC PIOSENKOWANIA

Dzieci wyruszą w podróż do świata piosenek i poszukają odpowiedzi na pytania związane z pracą piosenkarza. W trakcie zajęć najmłodsi będą analizować teksty prostych piosenek oraz spróbują odgadnąć nastroje panujące w przedstawionych utworach. Uczestnicy poznają takie pojęcia jak: piosenka, dźwięk, nuty, melodia, rytm. Zajęcia rozwijają wrażliwość oraz zdolności muzyczne u dzieci.

ZOO W PIOSENCE – O ZWIERZĘTACH W PIOSENKACH DLA DZIECI

Zapoznamy dzieci, w wieku 3–6 lat z polskimi piosenkami, których tematem jest barwny świat zwierzęcy. Dzięki lekcji najmłodsi usłyszą i zaśpiewają szereg najpiękniejszych polskich piosenek dla dzieci, a także poznają postawy właściwego traktowania zwierząt. Zajęcia poprzez formę warsztatów, śpiewania i rysowania, pobudzą kreatywność przedszkolaków oraz wpłyną na przyswojenie podstaw rytmiki.

przedszkola

REZERWACJA ZAJĘĆ I OPŁATY

Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku w godzinach: 9:00, 10:30, 12:00
Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja mailowa lub telefoniczna:
rezerwacja@muzeumpiosenki.pl
tel.: 77 544 12 34, tel./fax 77 441 34 86
tel. kom. 534 210 205

PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC NA ZAJĘCIACH
Z MINIMUM TYGODNIOWYM WYPRZEDZENIEM

REZERWACJA JEST WAŻNA DOPIERO
PO OTRZYMANIU POTWIERDZENIA E-MAILEM ZE STRONY MUZEUM

Koszt zajęć:
4 zł za lekcję od osoby
9 zł za lekcję ze zwiedzaniem Muzeum od osoby
Ceny zawierają koszt materiałów dydaktycznych

WAŻNE INFORMACJE

Opłaty należy dokonać w kasie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przed zajęciami. Do Muzeum należy przyjść 10 minut przed rozpoczęciem zajęć. Opiekun grupy ma obowiązek uczestniczenia w zajęciach i dbania o właściwe zachowanie uczestników w czasie lekcji. Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć po wcześniejszym powiadomieniu zamawiającego.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Warsztaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.