Praca w Dziale Wystaw i Edukacji Muzealnej

muzeum 16.05.2016

Asystent w dziale wystaw i edukacji (2 i ½ etatu)

Wymagane wykształcenie wyższe: kulturoznawstwo, muzykologia lub animacja kultury

Wymagane umiejętności i specjalności:

• Przygotowywanie i prowadzenie  zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w zakresie polskiej piosenki.
  • Opracowywanie scenariuszy i organizowanie wystaw czasowych.
  • Zainteresowanie polską muzyką popularną.
  • Komunikatywność.
  • Wysoka kultura osobista, miłe usposobienie oraz umiejętność prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą.
  • Umiejętności animatorskie oraz  pracy w zespole i występowania publicznego.
  • Znajomość zagadnień związanych z polską piosenką oraz Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki.
  • Dokładność i rzetelność wykonywanych prac.
  • Koordynacja współpracy z podmiotami zewnętrznymi.
  • Znajomość pakietu Microsoft Office umożliwiająca codzienną pracę oraz znajomość obsługi urządzeń multimedialnych.
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego gwarantująca swobodną, codzienną komunikację.

Opis pracy:

• Opracowywanie materiałów merytorycznych związanych z polska piosenką.
  • Organizowanie przedsięwzięć oświatowych i edukacyjnych w zakresie polskiej piosenki.
  • Współpraca z placówkami kulturalnymi w zakresie polskiej piosenki.
  • Organizowanie imprez artystycznych.
  • Współpraca z artystami, organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi, instytucjami kultury oraz mediami w sprawach związanych ze statutową działalnością Muzeum.
  • Udostępnianie i upowszechnianie zbiorów muzealnych.
  • Obsługa i ewidencja zwiedzających.
  • Obsługa sprzętów multimedialnych.
  • Kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Data rozpoczęcia zatrudnienia: 01.08.2016 r.

Wymiar czasu pracy: 2 osoby – pełny etat, 1 osoba – ½ etatu

Praca zmianowa (również soboty, niedziele i święta).

Oferty proszę przesyłać pocztą elektroniczną na adres:  jolanta.muszak@muzeumpiosenki.pl

lub dostarczyć osobiście do siedziby Muzeum Polskiej Piosenki  w Opolu, pl. Kopernika 1, w godz. 8.00-16.00, do dnia 31.05.2016 r.

Osoba do kontaktów ze strony pracodawcy: Jolanta Muszak

Wybrani  kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w dniach 17–22.06.2016 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.