Pokaz filmu „Andrzej Korzyński. Zagubiony Diament” i spotkanie z Grzegorzem Brzozowiczem

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza 03.05 o godz. 17:00 na projekcję filmu: „Andrzej Korzyński. Zagubiony Diament”, w reżyserii Grzegorza Brzozowicza.

Film przedstawia historię polskiego kompozytora Andrzeja Korzyńskiego, wszechstronnego twórcy odnoszącego sukcesy zarówno w muzyce filmowej, eksperymentalnej, jak i rozrywkowej. Poznajemy niezwykłą historię kompozytora począwszy od lat 60., jego pracy z czołowymi wykonawcami polskiej estrady, kończąc na tworzeniu muzyki do filmów m.in. Andrzeja Wajdy, Andrzeja Żuławskiego czy serii filmów o Panu Kleksie.

Po projekcji  zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Grzegorzem Brzozowiczem: dziennikarzem popkulturowym, który publikował m.in. w: „Magazynie Muzycznym”, „Non Stopie”, „Gazecie Wyborczej”, „Machinie” (zastępca redaktora naczelnego 1996–97), „Muzie”, „Dzienniku”, „Do Rzeczy”.

Grzegorz Brzozowicz był również pomysłodawcą projektów muzycznych: Yugoton oraz Yugopolis, płyty Kayah i Gorana Bregovića („Bregović & Kayah„), Krzysztofa Krawczyka i Gorana Bregovića („Daj mi drugie życie”), oraz Justyny Steczkowskiej wraz Bobanem Markovićem („Na co mi to było”).

Wstęp: symboliczne 1 zł

majówka_film_2_2 (1)plakat