Ogólnopolski Konkurs Piosenki Literackiej im. Jadwigi Stańczakowej

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz Fundacja Siódmy Zmysł serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Literackiej im. Jadwigi Stańczakowej. Konkurs jest organizowany w ramach projektu Okolice Sztuki. Audiodeskrypcja-deskrypcja-ekspresja.

Na czym polega konkurs?
Jeśli w duszy Ci gra coś ciekawego, co układa się w formę piosenki – prześlij dwa własne, niepublikowane dotąd teksty, krótką informację o sobie i motywację udziału w konkursie.

Kto zostanie zwycięzcą?
Powołane przez Organizatorów Jury wybierze 20 najciekawszych autorów, których teksty zawierać będą najlepsze pomysły literackie. Wybór ten będzie miał też dodatkowy klucz – 10 laureatów wyłonionych zostanie spośród uczestników z niepełnosprawnością wzroku, 10 – spośród osób widzących.

Co będą robić laureaci?
Nagrodą dla laureatów będzie zaproszenie do udziału w Warsztatach Piosenki Literackiej imienia Jadwigi Stańczakowej. Będzie to tydzień spędzony w gościnnych progach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zajęcia będą miały na celu stworzenie tekstów, na bazie których powstanie scenariusz happeningu „Stańczakowa, Białoszewski i inni poeci”. Organizatorzy zapewniają ciekawy program warsztatowy, zakwaterowanie i wyżywienie. Warsztaty odbędą się w lipcu 2016 roku. Dokładna data zostanie podana w momencie ogłoszenia wyników konkursu.

Jak się zgłosić?
Teksty konkursowe wraz notką o autorze, imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania, łącznie z informacją odnośnie stopnia niepełnosprawności wzroku lub jej braku prosimy przesyłać na adres mailowy koordynatora projektu – Reginy Mynarskiej: regina.mynarska@siodmyzmysl.org do dnia 30 marca 2016 roku.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 15 kwietna 2016.

Ogłoszenie o konkursie

Regulamin konkursu

Projekt Okolice Sztuki. Audiodeskrypcja-integracja-ekspresja, dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna, wkładu Partnerów oraz Fundacji Siódmy Zmysł.

logoMKIDN