Nowe zajęcia edukacyjne – zapraszamy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/1018 zapraszamy na nowe zajęcia edukacyjne.

DLA PRZEDSZKOLI:

Triki z rytmiki – warsztaty rytmiczne – wspólne granie

W ramach warsztatów rytmicznych Triki z rytmiki dzieci poznają podstawowe terminy z zakresu rytmiki, takie jak: pauza, tempo, akcent, wartości rytmiczne. Dzięki ćwiczeniom wykorzystującym manualną i ruchową aktywność dzieci przekonają się w praktyce jak ważną składową muzyki jest rytm. W trakcie warsztatów zastosowane będą różnorodne ćwiczenia aktywizujące: marsz, bieg, ćwiczenia metryczne, klaskanie, zabawy uwrażliwiające na zmiany dynamiczne w muzyce.

Czas trwania zajęć:  45 min.

Maksymalna liczba uczestników: 20

 

 DLA KLAS I – III szkoły podstawowej:

Triki z rytmiki – warsztaty perkusyjne

Uczestnicy warsztatów Triki z rytmiki poznają brzmienie i pochodzenie podstawowych instrumentów perkusyjnych, takich jak: cajon, djembe, kij deszczowy, shaker, marakasy, bębenki. Ponadto, w trakcie ćwiczeń rytmicznych, omówiona zostanie podstawowa terminologia związana z rytmem i jego strukturą. W finałowej części zajęć – orkiestra debiutujących perkusistów – złożona z wszystkich uczestników zajęć – zagra wspólnie wybraną piosenkę.

Czas trwania zajęć: do 60 min.

Maksymalna liczba uczestników: 20

 

DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

RAPoeci? – teksty hiphopowe jako rodzaj poezji współczesnej

Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę na temat hip hopu – dowiedzą się jak gatunek ten zrodził się w Polsce, jak ewoluował w czasie, jak potrafił dopasować się do rynku muzycznego. Dzięki ukazaniu związków rapu z poezją omówione zostaną teksty hiphopowe jako przykłady współczesnych utworów poetyckich. Używając narzędzi znanych z zajęć języka polskiego uczniowie dokonają interpretacji piosenek takich twórców jak m.in. Liroy, Peja, Fisz, Kaliber 44, Łona, Paktofonika. Dzięki interaktywnej formie zajęć młodzież dowie się jakie przemiany społeczne miały miejsce na przestrzeni trzech dekad w naszym kraju i spróbuje swoich sił w roli raperów, biorąc na warsztat teksty poetów mające znaczący wpływ na polską literaturę.

 

Czas trwania zajęć: do 60 min.

Maksymalna liczba uczestników: 30

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.