Niezwykły wieczór z Anną Jantar

We wtorkowy wieczór (22 września) gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu był Marcin Wilk, autor biografii Anny Jantar pt. „Tyle słońca. Anna Jantar – Biografia”. Autor w tej wyjątkowej biografii pokazał Annę Jantar – kobietę mądrą, dojrzałą i niezależną, gwiazdę polskiej i międzynarodowej sceny muzycznej lat. 70., ale i kobietę, która musiała podejmować trudne decyzje, niejednokrotnie kosztem rodziny i własnych marzeń.
Marcin Wilk, dziennikarz, publicysta i krytyk młodego pokolenia urodził się dwa lata przed tragiczną śmiercią piosenkarki. – Dlatego jej historia była dla mnie odkrywcza, świeża. Należę do innego pokolenia, więc wszelkie informacje, które zdobywałem na jej temat nie były naznaczone subiektywnym spojrzeniem – mówił.
Zbierając materiały do książki przeprowadził wiele rozmów z Haliną Szmeterling, mamą Anny Jantar, córką Natalią, wieloma przyjaciółmi, znajomymi, współpracownikami z branży.
Natalia o biografii mamy powiedziała: „Dla mnie to książka szczególnie ważna. Jest jak film, który pokazuje prawdziwe życie mojej mamy i wszystkie jego barwy. Życie, do którego chce się wracać i celebrować każdą jego cząstkę. Może dlatego, że było takie krótkie”.
Biografię Anny Jantar wydało wydawnictwo Znak.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Spotkania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.