Nabór na warsztaty wokalno-recytatorskie

skąd one płyną?

Jadwiga Stańczakowa, z tomu Kalejdoskop

Nabór na warsztaty wokalno-recytatorskie
pt. “Białoszewski, Stańczakowa i inni poeci”

Fundacja Siódmy Zmysł oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zapraszają do udziału
w naborze na warsztaty wokalno-recytatorskie pt.„Białoszewski, Stańczakowa i inni poeci”, ogłoszonego w ramach projektu Okolice Sztuki. Audiodeskrypcja-integracja-ekspresja.

Warsztaty odbędą się w dniach 6-10 listopada 2016 roku w Muzeum Polskiej Piosenki
w Opolu.

Na czym polegać będą warsztaty?

Warsztaty przewidziane są dla wokalistów i recytatorów. Będzie to sześć intensywnych dni spędzonych na przygotowaniu happeningu pt. „Białoszewski, Stańczakowa i inni poeci”, który stanowić będzie finał warsztatów. Kanwa jego scenariusza to prace amatorów tworzących teksty piosenek literackich, twórczość Białoszewskiego, Stańczakowej oraz wybrane polskie piosenki. Grupa uczestników złożona z osób pełnosprawnych i z niepełnosprawnością wzroku pracować będzie pod kierunkiem dyrektora artystycznego warsztatów – Andrzeja Głowackiego.

Co mogą zdobyć uczestnicy warsztatów?

Warsztaty rozpoczną się konkursem wokalno-recytatorskim. Uczestnicy zaprezentują jeden, wybrany przez siebie, utwór ze swojego repertuaru (wokaliści z akompaniamentem własnym lub z półplayback’u). Powołane przez organizatora jury złożone z dwóch pracowników Muzeum Polskiej Piosenki oraz Andrzeja Głowackiego oceni prezentacje. Najlepszym wykonawcom przyzna nagrody:
1 miejsce – 2000 zł
2 miejsce – 1000 zł
3 miejsce – 500 zł

Jakie są warunki uczestnictwa w warsztatach?

przesłanie prawidłowego zgłoszenia do naboru;
otrzymanie zaproszenia do udziału od organizatorów;
wniesienie opłaty na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia podczas warsztatów w wysokości 390 zł.

Jak się zgłosić?

Osoby chętne do wzięcia udziału w naborze prosimy o przesłanie zgłoszenia oraz
o wniesienie opłaty akredytacyjnej.

Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres koordynatora projektu – Reginy Mynarskiej: regina.mynarska@siodmyzmysl.org najpóźniej do dnia 30 września 2016 roku.

Zgłoszenie powinno zawierać:

imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego
informację odnośnie stopnia niepełnosprawności wzroku lub jej braku
biogram dotyczący umiejętności wokalnych/recytatorskich oraz zdobytych nagród w konkursach
linki do nagrań/pliki prezentujące utwory wykonywane przez kandydatów; mogą to być utwory wokalne bądź prezentacje recytatorskie;

Opłata akredytacyjna wynosi 10 PLN i jest płatna przelewem na konto organizatora warsztatów Fundacji Siódmy Zmysł – 10 1090 1665 0000 0001 3068 8231. W tytule przelewu prosimy wpisać “warsztaty-akredytacja”. Opłatę akredytacyjną należy uiścić najpóźniej do dnia 30 września 2016.

Spośród nadesłanych zgłoszeń dyrektor artystyczny warsztatów – Andrzej Głowacki wyłoni grupę uczestników, którzy otrzymają zaproszenie do udziału w warsztatach.

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi w dniu 5 października 2016

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna, wkładu Partnerów projektu oraz środków Fundacji Siódmy Zmysł.

LOGO1

logoMKIDN-150x150