Muzyka Młodej Generacji – 30 lat minęło

13 lipca 1978 r. w sopockim Teatrze Letnim odbył się pierwszy koncert z cyklu MUZYKA MŁODEJ GENERACJI, który przez wielu znawców uznawany jest za początek rocka w Polsce. Ruch MMG po dwóch latach przeniósł się do Jarocina, gdzie przeobraził się w największy w tamtych latach festiwal muzyczny w tej części Europy.

plakat_mmg

Wystawa „Muzyka Młodej Generacji – 30 lat minęło” powstała z inicjatywy Marcina Jacobsona. Są to zdjęcia Jacka Awakumowskiego, nieżyjącego już fotografika, który jako pierwszy dokumentował koncerty Muzyki Młodej Generacji i wczesne festiwale w Jarocinie. Prezentowane prace to czarno-białe fotogramy, na których uwieczniono zarówno muzyków – m.in. Brygadę Kryzys, Dezertera, Dżem, Exodus, Kasę Chorych, Krzak, Maanam, Mech, Ogród Wyobraźni, Porter Band, Republikę, TSA – jak i publiczność, a także charakterystyczne scenki rodzajowe. Autorowi udało się nie tylko udokumentować samo wydarzenie, ale też przypomnieć atmosferę i klimat tamtych dni.

Wystawa fotografii Jacka Awakumowskiego

termin: 10 – 24 marca 2010 r.

miejsce: Teatr Ekostudio w Opolu, ul. Armii Krajowej 4 off

autor wystawy: Marcin Jacobson

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wystawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.