MUZYCZNE KALAMBURY – czyli rodzinna „majówka” w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na Muzyczne Kalambury. Nasza propozycja przygotowana jest z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Dzięki zabawie, opierającej się na znanej formule towarzyskiego quizu, dzieci i rodzice będą mieli okazję poznać zarówno historię tytułów piosenek i ich genezę, jak i przypomnieć sobie podstawowe pojęcia z zakresu muzyki, np. rytm, pauza, linia melodyczna, harmonia. W myśl oświeceniowej zasady: „Uczyć bawiąc”, proponujemy familijną formę spędzenia majówkowego, długiego weekendu. Poznawanie przebojówuwielbianych przez dzieci i utworów będących „hitami młodości” rodziców, to także doskonała forma dla międzypokoleniowej integracji i niecodzienne doświadczanie muzyki, która … łączy pokolenia.

Czas trwania warsztatów przewidziany jest na 90 minut.

Dzieci w wieku: 6 – 15 lat wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy od 1 – 3 maja o godz. 11.00.

majówka_muzyczne kalambury_2_4