Muzeum Polskiej Piosenki w TVP Rozrywka

W środę (14 stycznia) w TVP Rozrywka Muzeum Polskiej Piosenki promowało nowy cykl programów „Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju”. W konferencji prasowej wzięli udział: Maria Szabłowska, Maria Czubaszek, Zuzanna Dobrucka – Mendyk, Rudi Schuberth i Jarosław Wasik.
Od 3 stycznia 2015 r. w każdą sobotę i niedzielę TVP Rozrywka zaprasza na nową odsłonę znanego już widzom cyklu – „Muzeum Polskiej Piosenki, czyli historia jednego przeboju”.
Twórcy programu przygotowali kolejne 31 odcinków przedstawiających historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Widzowie TVP Rozrywka dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyły się jego losy.

Opowiedzą o tym gwiazdy estrady, kompozytorzy, autorzy tekstów, dziennikarze muzyczni i eksperci, m. in.: Maryla Rodowicz, Urszula Dudziak, Krzysztof Cugowski, Zbigniew Wodecki, Urszula, Rudi Schuberth, Maria Szabłowska, Maria Czubaszek, Jerzy Bralczyk, Andrzej Krzywy, Jacek Cygan.
tvprozrywka1
„Muzeum Polskiej Piosenki, czyli historia jednego przeboju” to wspólna inicjatywa kanału TVP Rozrywka i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Współpraca rozpoczęła się w 2013 r., kiedy powstała pierwsza transza programów (24 odcinki). Kontynuacją tej współpracy była koprodukcja – wiosną 2014 roku – filmu dokumentalnego „Dobry wieczór, Opole! – Festiwal legenda” w reżyserii Tomasza Knittla.

„Muzeum Polskiej Piosenki, czyli historia jednego przeboju”, premierowo w każdą sobotę i niedzielę o godz. 14.10, powtórka od poniedziałku do piątku o godz. 10.05 oraz w poniedziałki i środy o 23.10 w TVP Rozrywka.

A już w czwartek (15 stycznia) w kinie Helios w Opolu o godz. 18.00 premiera dziewięciu z 31 odcinków naszego programu. Naszymi gośćmi będą Maria Szabłowska, Zuzanna Dobrucka – Mendyk i Rudi Schuberth.