Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu wśród 10 najlepszych produktów turystycznych w Polsce

Jeden z 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 trafił do Muzeum Polskiej Piosenki. Nagrodę w miniony weekend odebrali wiceprezydent Opola Maciej Wujec oraz dyrektor Muzeum Jarosław Wasik. Podkreślano, że jest to ogromny sukces i docenienie wkładu pracy, jaki został włożony w tworzenie jednej z największych atrakcji regionu.

O laur ubiegało się ponad 250 atrakcji turystycznych. To oznacza ogólnopolską promocję i możliwość ubiegania się o Złoty Certyfikat. – Jesteśmy jedynym muzeum w Polsce, które dostało nagrodę, tym bardziej jest ona cenna – powiedział Radiu Opole Jarosław Wasik. – O tej nagrodzie mówi się, że są to „turystyczne oskary”. Właściwie to byliśmy jedynym muzeum, większość to są miejsce stricte turystyczne, zresztą bardzo interesujące.