Muzeum Polskiej Piosenki nagrywa i odtwarza dźwięki

baner-www

Jesteście ciekawi:

Kiedy powstała płyta winylowa, kto wymyślił adapter i co to jest skreczowanie?

Do czego służyła kaseta magnetofonowa, radiomagnetofon i jak to wszystko połączyć z ołówkiem?

Czy płyta CD jest lepsza od winylowej i czym się różnią (oprócz oczywiście wielkości)?

Jak można samemu stworzyć i zapisać utwór muzyczny?

Zapraszamy, dzieci i młodzież (w wieku 5-12 lat), na zajęcia pt. „Muzeum Polskiej Piosenki nagrywa i odtwarza dźwięki”, podczas których opowiemy Wam jak na przestrzeni lat zmieniały się nośniki dźwięku oraz urządzenia za pomocą których możliwe było ich odtwarzanie.

Zajęcia odbędą się w czwartek – 22 i 29 stycznia 2015 r. w godzinach:

9.30 – 10.30

11.00 – 12.00

12.30 – 13.30

w siedzibie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przy ul. Piastowskiej 14A (Amfiteatr) – wejście od ul. Ostrówek.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod nr tel.: 534 210 971, 77/ 441 34 86 wew. 21 lub osobiście w biurach Muzeum Polskiej Piosenki mieszczących się przy pl. Kopernika 1 (I piętro).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Warsztaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.