Muzeum Polskiej Piosenki na targach TOUR SALON

Udział Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016 w Poznaniu (12 – 14 lutego 2016 r.) rozpoczął promocję wydarzenia jakim jest otwarcie Muzeum planowane na lato 2016 r.

Na Targi, oprócz promiennego uśmiechu, zabraliśmy fragment naszej wystawy „Winylove. Płyty z kolekcji Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu”, na którą składają się reprodukcje okładek płyt polskich wykonawców. Do każdej planszy dołączyliśmy słuchawki z mp3, zawierającymi utwory przegrane bezpośrednio z prezentowanych winylów. Wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród osób odwiedzających Targi, szumami i trzaskami budząc nostalgię słuchających.

Na targowej Scenie Kultury zaprezentowaliśmy dwa odcinki naszej koprodukcji „Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju”. Przeprowadziliśmy także konkursy, w których zwycięzcy otrzymali m.in. rodzinne bilety wstępu do Muzeum oraz najnowszy numer naszego rocznika kulturalnego „Piosenka”. Ponadto, na Scenie Kultury, odbyła się prezentacja Muzeum mająca na celu przybliżenie naszym potencjalnym gościom założeń ekspozycji stałej.

Muzeum Polskiej Piosenki spotkało się na Targach z bardzo pozytywnym odbiorem, także wśród tych osób, które dopiero zetknęły się z informacją, że taka instytucja niedługo zostanie otwarta.

Dla nas prezentacja na TOUR SALON była źródłem cennych inspiracji wyniesionych zarówno ze spotkań z przedstawicielami branży turystycznej, jak i gośćmi odwiedzającymi nasze stoisko.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na odwiedzenie nas oraz rozmowę z nami.