„Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju”

W czwartek (14 stycznia) w kinie Helios promowaliśmy trzeci sezon naszego programu telewizyjnego pt. „Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju”, który Muzeum koprodukuje z TVP Rozrywka.
Opolanie mogli zobaczyć osiem premierowych odcinków cyklu. Wśród nich opowieści m.in o piosenkach „Kwiat jednej nocy” Alibabek, „Parostatek” Krzysztofa Krawczyka, „Black and white” Kombi czy „Jestem kobietą” Edyty Górniak.
Wspaniale opowiadali o nich autorzy tekstów, kompozytorzy, dziennikarze muzyczni, osobowości telewizyjne.
Pokazowi towarzyszyło spotkanie z Ewą Beliną Brzozowską i Wandą Narkiewicz – Jodko z Alibabek, Tadeuszem Drozdą i Edwardem Hulewiczem, z którymi dawne festiwale wspominała Maria Szabłowska.
W foyer kina otwarto także wystawę portretów autorstwa Kajetana Jurkowskiego z planu filmowego. Wystawę można oglądać do 24 stycznia.
Premiera nowego cyklu „Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju” na antenie TVP Rozrywka już w najbliższą sobotę (16 stycznia) o godz. 15.10, kiedy będzie można obejrzeć odcinek 1 poświęcony piosence „Kwiat jednej nocy” Alibabek. W kolejnych dniach można będzie zobaczyć: „Motylem jestem” Ireny Jarockiej (17.01), „Mury” Jacka Kaczmarskiego (23.01), „Ogrodu serce” Daab (24.01), „Pamiętajcie o ogrodach” Jonasza Kofty (30.01), „Piejo kury piejo” Grzegorza z Ciechowa (31.01).