Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju (cz. II)

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz TVP Rozrywka zapraszają na pokaz przedpremierowy drugiego cyklu programów „Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju”.

baner na facebooka

Podobnie, jak w poprzednim sezonie – w każdym odcinku, których reżyserem jest Tomasz Knittel będzie można zobaczyć i wysłuchać opowieści o historii jednego polskiego hitu sprzed lat.
Widzowie dowiedzą się, jak i kiedy powstawały konkretne utwory oraz kim są ich autorzy.
Program powstał na bazie materiałów archiwalnych TVP oraz nowych wywiadów z twórcami i kompozytorami.
Będą to opowieści m.in. o piosenkach: Polska Kultu, Cichosza Grzegorza Turnaua, Dmuchawce, latawce wiatr Urszuli, Wars wita was Wałów Jagiellońskich , Jeszcze będzie przepięknie Tilt-u czy Niech żyje bal Maryli Rodowicz.
O historii polskich przebojów opowiadają m.in. Maryla Rodowicz, Maria Szabłowska, Urszula Dudziak, Maciej Chmiel, Wojciech Mann, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Tomasz Raczek czy Yaro.
Cykl 30 nowych programów będzie emitowany na antenie TVP Rozrywka. Zobaczymy go także w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Kino Helios w Opolu – 15 stycznia 2015 r., godz. 18.00
W programie spotkania emisja 9 odcinków oraz rozmowa z twórcami filmu.
Gośćmi specjalnymi wieczoru będą: Maria Szabłowska i Rudi Schuberth.
Dzień wcześniej w siedzibie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca nowego cyklu programów.

Produkcja programów: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz TVP Rozrywka
Współorganizacja spotkania: Helios Opole