Lato w Muzeum Polskiej Piosenki

Na na ku ba na!… czyli rytmy wakacji

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 5 – 12 lat zatytułowane Na na ku ba na!… czyli rytmy wakacji. Uczestnicy 45-minutowych zajęć wezmą udział w podróży pełnej rytmicznych zabaw, podczas której odwiedzą wiele muzycznych krain. Dzieci poznają podstawowe struktury rytmiczne i takie pojęcia jak: pauza czy metrum, a także będą miały okazję do aktywnego uczestnictwa we wspólnej grze na perkusjonaliach, takich jak: djembe, kij deszczowy, marakasy, tamburyn, bębenki. Nie zabraknie także wakacyjnych hitów: „Bananowy song”, „Podaruj mi trochę słońca”, czy „Co Ty na to”. Dzięki tym słonecznym przebojom, czas spędzony w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przepełniony będzie wakacyjnym klimatem – niezależnie od pogody. Zapewniamy, że w Muzeum Polskiej Piosenki – w czasie deszczu dzieci się… nie nudzą!

Zajęcia prowadzone będę od wtorku do piątku w czasie trwania wakacji szkolnych (lipiec, sierpień). Zapraszamy Państwa do rezerwacji zajęć wyłącznie dla grup zorganizowanych.

Koszt warsztatów wakacyjnych : 1 zł/ os.
REZERWACJA: 534 210 205.

Wakacje_banerFB
FestiwaLove Opole – na scenie i za kulisami

Festiwalowym wehikułem czasu uczestnicy wakacyjnych zajęć wyruszą w podróż do lat 60. i 70. XX w., podczas której poczują magiczny klimat pierwszych edycji opolskiego festiwalu, a także dowiedzą się, jak na przestrzeni lat zmieniał się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki.

Kolejna część zajęć odbywać się będzie w przestrzeni wystawy czasowej pt. „Kulisy Opola”. Przedstawione tam eksponaty (m.in. projekty, rysunki techniczne, fotografie), będące śladami działalności osób, które zazwyczaj stoją poza sceną, mają na celu uświadomienie dzieciom ogromu prac związanych z przygotowaniami do festiwalu. Zdobyta wiedza stanie się dla uczniów inspiracją do stworzenia w warsztatowej części zajęć własnego projektu scenografii festiwalowej.

Muzeum Polskiej Piosenki zapewnia uczestnikom zajęć wszelkie materiały plastyczne.

Dzieci w wieku 7–15 lat

Limit miejsc: 20–25 osób

Czas: 90 minut

Koszt warsztatów wakacyjnych : 1 zł/ os.
REZERWACJA: 534 210 205.
Wakacje_plakatA3 z logo-1m