KONKURS NA PIOSENKĘ O OPOLU

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ogłasza konkurs pt. „Napisz piosenkę o Opolu”. Celem konkursu jest stworzenie utworu słowno-muzycznego promującego miasto Opole, m.in. w kontekście jubileuszu 800-lecia miasta oraz jego artystyczne wykonanie.

Patronami konkursu są Radio Opole i TVP 3 Opole.

Piosenka może być stworzona w dowolnym gatunku muzycznym, a jej tekst powinien zawierać minimum jeden raz słowo „Opole”.

Konkurs jest przeznaczony dla solistów, kompozytorów, autorów tekstów i zespołów muzycznych – amatorów i profesjonalistów.

Prace konkursowe muszą być stworzone na potrzeby konkursu i mieć charakter premierowy (nie mogą być uprzednio publicznie wykonane ani zgłoszone do podobnych konkursów), muszą też być wykonane w języku polskim. Czas trwania piosenki nie może przekraczać 3 min. 30 sek.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać plik z tekstem utworu (format txt lub pdf) oraz nagranie mp3.

Termin zgłaszania prac: 20 grudnia 2016 r.

KONTAKT:
Roman Szczepanek, tel. 668423688, konkurs@muzeumpiosenki.pl

Należy je dostarczyć na adres Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, pl. Kopernika 1, 45-040 Opole.

Zwycięzca zostanie wyłoniony (nie później niż do 16.01.2017 r.) przez jury, w którego skład wejdą osoby związane ze środowiskiem muzycznym, dziennikarze muzyczni, przedstawiciele patronów konkursu.

Nagroda główna i jedyna: 8 tys. zł brutto, do podziału w równych częściach dla twórcy/twórców zwycięskiej piosenki.

Nagroda dodatkowa: profesjonalne nagranie piosenki w studiu nagrań Radia Opole oraz nagranie przez TVP 3 Opole teledysku do zwycięskiej pracy.

Piosenka (w formie audio oraz teledysku) będzie rozpowszechniana w celu promocji Muzeum i miasta Opola.

REGULAMIN:
regulamin