Kawiarenki z Gwiazdami

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i TVP Rozrywka zapraszają na

Kawiarenki z Gwiazdami

Tradycyjnie już, w trakcie festiwalowego weekendu, zapraszamy na spotkania z gwiazdami opolskiego festiwalu. Na scenie przy Rynku gościć będą najlepsi polscy artyści, którzy powspominają festiwal opolski. Zapraszamy także na występy laureatów konkursu ogłoszonego przez Muzeum Polskiej Piosenki „Napisz piosenke o Opolu”.

W sobotę i niedzielę (16-17 września 2017 r.) jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych Artur Orzech spotka się na opolskim rynku z gwiazdami 54. KFPP, m.in. Izabelą Trojanowską, Dodą, Anną Wyszkoni, Karoliną Skrzyńską, Katarzyną Cerekwicką, Krzysztofem Kiljańskim, Pawłem Stasiakiem oraz zespołami: Bracia, Feel Komi, De Mono, Zakopower, Pectus, Formacją Nieżywych Schabuff.

Artyści opowiedzą o swojej aktualnej działalności, ale także powspominają festiwal opolski (każda z rozmów będzie ilustrowana materiałami archiwalnymi), zdradzą kilka tajemnic związanych z ich obecnością na tej muzycznej imprezie.

Widzowie będą mogli obejrzeć te spotkania „na żywo” na antenie TVP Rozrywka.

Atmosferę będzie umilać i podgrzewać pianista (taper), grając opolskie przeboje i ilustrując konkursy dla zgromadzonych opolan. Rozgrzewaniem publiczności i wspólnym śpiewaniem na opolskim rynku dyrygować będzie Paweł Gołębski –  konferansjer, prezenter i dziennikarz programów kulturalnych, informacyjnych oraz rozrywkowych w Telewizji Polskiej we Wrocławiu. Dodatkową atrakcją będą występy artystów nagrodzonych w tegorocznym konkursie na najpiękniejszy utwór o Opolu zorganizowanym  przez Muzeum Polskiej Piosenki  z okazji 800 – lecia miasta.

Początek „Kawiarenek” o godz. 13.30 w sobotę i niedzielę.

„Kawiarenka z Gwiazdami” to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Opole, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz TVP Rozrywka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.