IX Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2015

W dniach 29-31 maja, już po raz dziewiąty, na warszawskiej Pradze, spotykają się artyści by śpiewać utwory Jonasza Kofty, utwory premierowe powstałe w poetyce Patrona Festiwalu oraz utwory traktujące o szeroko pojętej wolności. Swoją aktywnością artystyczną przywołują przełomową datę współczesnej historii Polski. Jednak pierwszorzędnym celem festiwalu jest by młodzi wykonawcy, uczyli się śpiewać na znakomitych tekstach wyjątkowego poety piosenki, jakim był Jonasz Kofta. W tym roku przyznane zostaną Nagrody Główne (Złoty, Srebrny i Brązowy Klucz – do tzw. wolności artystycznej) oraz Nagroda ZASP za najlepszą interpretację utworu Jonasza Kofty. W ciągu kilku lat Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” stał się jednym z najlepszych i najważniejszych festiwali w Polsce poświęconych piosence artystycznej.
W ramach festiwalu, który został objęty patronatem m.in. przez Ministra Edukacji Narodowej, TVP Kultura, Program 1 Polskiego Radia, ZAiKS, ZASP, STOART organizowany jest otwarty konkurs wokalny dla solistów oraz zespołów profesjonalnych i amatorskich. Warto podkreślić, że uczestnicy prezentują wyjątkowy poziom artystyczny. Część konkursowa jest zarazem znakomitym koncertem dla publiczności.

IX_OFJK_plakat

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu objęło patronatem IX Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”2015.