Irena Santor w Opolu

Jest nam niezmiernie miło, że jedna z najbardziej znanych i szanowanych piosenkarek polskiej muzyki popularnej przyjęła zaproszenie i odwiedziła Opole. Irena Santor 28 listopada wystąpiła w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu „Piosenka ma swoje historie”. Spotkanie poprowadził Tomasz Zacharewicz. Artystce akompaniował Czesław Majewski.

Irena Santor koncertowała w większości krajów Europy, w obu Amerykach, Azji i Australii. Na opolskim festiwalu pojawiła się po raz pierwszy w 1966 roku i otrzymała główną nagrodę w kategorii Premiery za piosenkę „Powrócisz tu”. Od tamtego czasu stała się jedną z najbardziej znanych piosenkarek w Polsce. Ach jak przyjemnie, Embarras, Jak przygoda, to tylko w Warszawie, Już nie ma dzikich plaż, Na prawo most, na lewo most – to piosenki, które znała cała Polska.

W 1991 roku zdecydowała się wycofać z czynnego życia artystycznego. Zapowiadała, że nie będzie już dawać koncertów na żywo z wyjątkiem imprez charytatywnych i promujących zdrowy tryb życia. Po występach radośnie przyjętych przez publiczność – odstąpiła od zapowiadanej praktyki.

W 2000 roku ukazał się album „Santor Cafe”, a w 2002 płyta „Jeszcze” z 15 premierowymi piosenkami skomponowanymi przez Romualda Lipkę, Piotra Kominka, Wojciecha Trzcińskiego i Pawła Sota do słów Andrzeja Mogielnickiego, Jana Wołka i Tomasza Zeliszewskiego. Dwa lata temu miała miejsce premiera najnowszej płyty Ireny Santor pt. „Kręci mnie ten świat”. Album zawiera 14 nowych kompozycji, których twórcami są m.in. Jacek Cygan, Stanisław Soyka, Seweryn Krajewski, Wojciech Młynarski i Piotr Rubik.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.