Historia jednego przeboju w Opolu

15 stycznia Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu promowało najnowszy cykl programów „Muzeum Polskiej Piosenki czyli historia jednego przeboju”.
Na premierę 9 z 31 odcinków zaprosiliśmy Opolan do kina Helios. Naszymi gośćmi byli Maria Szabłowska i Rudi Schuberth, którzy wspominali opolskie festiwale i najlepszych polskich wykonawców, kompozytorów i autorów tekstów.

Reżyserem nowej serii – podobnie jak w poprzednim sezonie – jest Tomasz Knittel. W każdym odcinku nowej serii możemy zobaczyć i wysłuchać opowieści o historii jednego polskiego hitu sprzed lat. Są to opowieści m.in. o piosenkach: Polska Kultu, Cichosza Grzegorza Turnaua, Dmuchawce, latawce wiatr Urszuli, Wars wita was Wałów Jagiellońskich , Jeszcze będzie przepięknie Tilt-u czy Niech żyje bal Maryli Rodowicz.

O historii polskich przebojów opowiadają m.in. Maryla Rodowicz, Maria Szabłowska, Urszula Dudziak, Maciej Chmiel, Wojciech Mann, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Tomasz Raczek czy Yaro.

Program można oglądać w TVP Rozrywka w każdą sobotę i niedzielę o godz. 14.15.
Wszystkie będzie można także zobaczyć po otwarciu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.