Edukacyjny lipiec w Muzeum Polskiej Piosenki

Ponad 1300 dzieci wraz z opiekunami odwiedziło w lipcu Muzeum Polskiej Piosenki na wakacyjnych zajęciach edukacyjnych.

Podczas pierwszych z nich Na, na ku ba na!… czyli rytmy wakacji, dzieci poznały podstawowe perkusjonalia takie jak: djembe, kij deszczowy, marakasy, tamburyny, bębenki, na których miały okazję po raz pierwszy zagrać w rytm największych polskich wakacyjnych przebojów.

W trakcie drugich zajęć FestiwaLove Opole – na scenie i za kulisami, milusińscy poznawali historię Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, szukali informacji w pokoju zagadek, w który na czas zajęć zmienia się ekspozycja czasowa Muzeum pt. „Kulisy Opola”. W ostatniej części warsztatów uczestnicy wcielali się w rolę scenografów. Ich zadaniem było stworzenie swojej wymarzonej scenografii na kolejny o polski Festiwal.

Lipiec już za nami! Zapraszamy kolejne grupy zorganizowane do skorzystania z naszej oferty w sierpniu. Zapewniamy, iż zarówno w czasie słońca, jak i deszczu dzieci nigdy nie nudzą się w Muzeum Polskiej Piosenki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja, Wystawy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.