Dziękujemy i zapraszamy do nas

To był niezwykle emocjonujący weekend. W piątek – dzień otwarcia Muzeum – odwiedzili nas dziennikarze z całego kraju, którzy zwiedzili jako pierwsi ekspozycję stałą i spotkali się z zespołem Hey oraz gośćmi wieczornego koncertu.

Artyści podkreślali jednym głosem: – To niezwykle ważne miejsce na mapie kultury, miejsce, w którym podkreśla się rolę nie tylko wykonawcy, ale i kompozytora oraz autora.

W trakcie oficjalnego, krótkiego otwarcia Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola powiedział:  – Muzeum Polskiej Piosenki to miejsce wyjątkowe, które powstało z miłości do piosenki, polskich artystów, fascynacji tekstami i kompozycjami do polskich piosenek.

Prof. Stanisław S. Nicieja, rektor Uniwersytetu Opolskiego, którego poprosiliśmy o krótkie wystąpienie dodał, że jest to jedno z najważniejszych muzeów w Polsce. – Historia Polski, z tą swoją dramaturgią, ma mnóstwo muzeów martyrologicznych. Są też muzea jednej bitwy, natomiast muzeów tego typu jest niewiele.

Dostaliśmy też list od prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. „To miejsce nie mogłoby powstać w żadnym innym zakątku Polski. Bo Opole to piosenka, a piosenka to Opole. Dlatego słów mi nie starcza, by wyrazić radość, że to magiczne miejsce dzisiaj zaczyna swoje nowe życie”.

Kulminacyjnym punktem tego dnia był niezwykle energetyczny koncert zespołu Hey, któremu towarzyszyli Grażyna Łobaszewska, Małgorzata Ostrowska, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, Marek Piekarczyk. Fantastyczna muzyka, piękne wizualizacje i mnóstwo bisów – publiczność była zachwycona.

Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum podziękował:

Prezydentowi Ryszardowi Zembaczyńskiemu, za okazane zaufanie

Prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu, za kontynuację zaufania

Januszowi Kowalskiemu i Tomaszowi Kwiatkowi – pomysłodawcom utworzenia Muzeum, za świetny pomysł

Obecnej i poprzednim Radom Miasta Opola, za cierpliwość i zielone światło, zwłaszcza w kwestiach finansowych

Wszystkim pracownikom Muzeum, za twórczą, mrówczą pracę

Pani Danucie Słomczyńskiej, za setki kreatywnych godzin spędzanych wspólnie w Opolu, Poznaniu i …dworcu PKP we Wrocławiu, także za talent i otwartość

Panu Marcinowi Kostaszukowi, za przygotowanie scenariusza wystawy

Szefom i pracownikom firmy Deko – Bau, za zbudowanie naszej eleganckiej ekspozycji

Radzie Muzeum, za mądre i dobre rady

Organizacjom zbiorowego zarządzania – ZAiKS, STOART, SAWP, ZPAV, ZPAP, za przychylność

Wszystkim darczyńcom, za przekazane zbiory, które zobowiązał się systematycznie pokazywać, także w trakcie wystaw czasowych

Wszystkim instytucjom i partnerom, w szczególności NCPP i dyrektorowi Rafałowi Poliwodzie, a także Towarzystwu Przyjaciół Opola i firmie Holland Contracting, za wsparcie – także finansowe

Patronom medialnym: radiowej Jedynce, Radiu Opole, TVP3 Opole, a w szczególności TVP Rozrywka za pomoc w promocji naszej instytucji.

Dziękujemy też ekipie realizującej koncert:

Nagłośnienie: Bayer Media – Emil Bajer

Oświetlenie: Groda – Andrzej Groda

Koncepcja realizacji obrazu: Wojtek Mandela

Realizator wizji: Maciej Lubczański

Postrodukcja obrazu: Michał Misiura, Kuba Kubara

Operatorzy kamer: Rafał Bobrowski, Marcin Pawełczak, Kuba Olszewski, Adrian Czopowik, Łukasz Byczyński, Andrzej Lewczak.