Dorota Osińska w Małej Akademii Piosenki

W czwartek (20 listopada) gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu była Dorota Osińska, aktorka teatralna (Teatr Rampa) i wokalistka, finalistka II edycji „The Voice of Poland” – zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”.

wic_6863

Komponują dla niej  Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll. W 2004 r. pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album pod tytułem „Idę”, wydany w Polsce i USA, a w 2010 r. drugi pod tytułem „Kamyk Zielony” z utworami pióra Magdy Czapińskiej.
Gospodarzem muzycznym spotkania był jak zwykle Igor Przebindowski, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer.

Zapisy na zajęcia prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Opola, tel. 77 441 09 69 oraz 508 153 971.

Kolejna Mała Akademia Piosenki już 18 grudnia.
Organizatorem Akademii oprócz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu jest Towarzystwo Przyjaciół Opola oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Mała akademia piosenki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.