„Baby’s in Blue” albo: prawdziwa historia Czerwonych Gitar

Przez cały kwiecień na placu Mikołaja Kopernika w Opolu można było oglądać wystawę komiksu Markusa „Mawila” Witzela pt. „Baby’s in Blue albo: prawdziwa historia Czerwonych Gitar”, zorganizowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

„Baby’s in Blue” to fikcyjna historia Czerwonych Gitar, w której członkowie zespołu sportretowani zostali jako króliki. Cechuje ją spora dawka humoru i liczne analogie z biografią Beatlesów. Bo „Baby’s in Blue” nie należy czytać jak biografii Czerwonych Gitar, lecz jak alternatywną historię zespołu z Liverpoolu. Co by było gdyby chłopcy spotkali się w Gdańsku, nazwali się Czerwone Gitary, z czasem zawojowali wschodnią stronę żelaznej kurtyny… a na domiar wszystkiego byli królikami?

Markus „Mawil” Witzel (ur. 1976 r.) to jeden z najbardziej popularnych niemieckich twórców komiksowych. W swoich pracach idealnie łączy subtelny humor z wątkami autobiograficznymi. Polskich wydań doczekały się, jak na razie, trzy albumy Mawila: „Bend”, „Możemy zostać przyjaciółmi” i „Safari na plaży” (wszystkie wydane przez kulturę gniewu).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Plenerowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.