50/50 czyli tekstem na Opole

50/50 czyli tekstem na Opole to wystawa i projekcja tekstów znanych polskich piosenek napisanych odręcznie i podpisanych przez Autorów (także otrzymanych od Ich spadkobierców) z okazji jubileuszu 50-lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Organizatorem wystawy było Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu,  pomysłodawcą i partnerem Stowarzyszenie „Entropia Słowa”, a kuratorem Artur Wolski.

Teksty piosenek, prezentowanych na wystawie, zostały  także przeczytane i zinterpretowane przez aktorów jako poezja, a następnie zarejestrowane w formie dźwiękowej przez Audiotekę.pl. Zaproszenie do współpracy przyjęli: Grażyna Barszczewska, Dominika Kluźniak, Katarzyna Kwiatkowska, Maria Niklińska, Anna Próchniak, Magdalena Smalara, Grażyna Wolszczak, Małgorzata Zajączkowska, Arkadiusz Janiczek, Piotr Ligenza, Rafał  Mohr, Michał Napiątek, Janusz Onufrowicz, Łukasz Simlat, Wojciech Solarz.

Za sprawą wystawy oraz dzięki uprzejmości Artura Wolskiego w naszym posiadaniu znalazły się rękopisy m.in. takich twórców jak Wisława Szymborska, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, Ernest Bryll, Artur Andrus, Jacek Cygan, Marek Dutkiewicz, Jerzy Ficowski, Robert Gwaliński, Julia Hartwig, Lech Janerka, Kora, Marek Piekarczyk, Grzegorz Turnau czy Franciszek Walicki.

baner-50na50

Ten wpis został opublikowany w kategorii Plenerowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.