Yach Film Festiwal po raz pierwszy w Opolu

Wielkimi krokami zbliża się święto polskich wideoklipów czyli 26. Yach Film Festiwal. Wydarzenie startuje 8 grudnia i odbędzie się po raz pierwszy w Opolu. Gospodarzem wydarzenia będzie Muzeum Polskiej Piosenki.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest konkurs, w którym wybierany jest najlepszy polski teledysk wyprodukowany w ciągu 12 miesięcy poprzedzających festiwal. Nagrodą główną przyznawaną w konkursie jest Grand Prix za najlepszy teledysk 2017 roku. Przyznane zostaną także wyróżnienia w kategoriach: reżyseria, montaż, zdjęcia, scenariusz, plastyczna aranżacja przestrzeni, kreacja aktorska, animacja oraz Drewniany Yach.

W tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, swój ulubiony teledysk wybiorą mieszkańcy Opola.

PROGRAM 26. YACH FILM FESTIWAL

8 grudnia (piątek)

Pokaz teledysków nominowanych do Yachów oraz głosowanie publiczności (od godz. 18.00)

• Panel dyskusyjny z twórcami hip-hopu: Dźwięk czy obraz? Teledysk jako kluczowe narzędzie promocji muzyki ( 19.00)